Smak krówek zna chyba każdy. Jedne z najpopularniejszych cukierków obecnie przeżywają w Polsce drugą młodość.
Prawdopodobnie te popularne cukierki zostały pierwszy raz wyprodukowane przez Feliksa Pomorskiego w latach 1921-1929 w zakładach słodyczy w Poznaniu. Charakterystyczny papierek z rysunkiem krowy przyczynił się do rozpowszechnienia tej nietypowej jakby nie patrzeć nazwy. W okresie okupacji Feliks Pomorski założył fabrykę w Milanówku, która w 1952 roku została znacjonalizowana.
Skład krówek jest bardzo bardzo prosty. Do wyrobu tradycyjnych słodyczy nie są wykorzystywane żadne konserwanty. Jedynymi składnikami powinno być mleko, cukier i masło. Gotuje się je w specjalnej kadzi, a następnie po kilku godzinach wylewa na specjalnie przygotowane formy i studzi. Po kilku dniach gdy masa zastygnie można ją delikatnie pokroić i zapakować w przygotowane wcześniej papierki. Z uwagi na delikatność cukierków są one pakowane ręcznie co wpływa na ich wyjątkowość.
Bardzo ciekawym prezentem dla gości mogą być tzw. krówki komunijne . Są to cukierki w specjalnych etykietach z własną personalizacją. Można skorzystać z gotowych wzorów lub zamówić własny niepowtarzalny design, który na pewno zaskoczy gości. Należy jednak wówczas pamiętać, że czas oczekiwania może być nieznacznie dłuższy. Krówki na komunię możemy zapakować w drobne pudełeczka lub w specjalnie przygotowane opakowania. Ładnie wyglądają również zawinięte w przezroczystą folię lub koronkową serwetkę. Można umieścić je w kilku salaterkach na środku stołu w pobliżu ciasta, lub podać razem z kawą podczas przyjęcia. Położenie ich na sali przy talerzu gości będzie miłym podziękowaniem za obecność wraz z dzieckiem w tym ważnym dniu.